153 KM/H PRZY OGRANICZENIU DO 70 KM/H – KIERUJĄCY SPORTOWYM AUTEM STWIERDZIŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE

153 KM/H PRZY OGRANICZENIU DO 70 KM/H – KIERUJĄCY SPORTOWYM AUTEM STWIERDZIŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej ze specjalnej grupy SPEED, zatrzymali do kontroli kierującego sportową Kią Stinger, który jadąc aleją Jana III Sobieskiego w kierunku Mirkowa, przekroczył dopuszczalną prędkości aż o 83 km/h. 34-latek pędził 153 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Mężczyzna nie miał świadomości, że jego brawurową jazdę nagrali jadący za nim w nieoznakowanym radiowozie policjanci. Kierujący stwierdził, iż to niemożliwe, aby jechał tak szybko i odmówił przyjęcia mandatu w kwocie 5000 zł.

Przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących ma miejsce zarówno na obszarze zabudowanym jak też poza nim. Policjanci grupy SPEED dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego, każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przypadki agresywnej i niebezpiecznej jazdy.

Mundurowi patrolując nieoznakowanym i wyposażonym w wideorejestrator radiowozem aleję Jana III Sobieskiego, zwrócili uwagę na kierującego Kią Stinger, który jadąc w kierunku Mirkowa przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h rozpędził swoje auto aż do 153 km/h.

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana, a 34-latek, któremu groził mandat w kwocie 5000 zł stwierdził, że to niemożliwe aby jechał tak szybko.

Tak wysoki mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości, aż o 83 km/h, wynika z faktu, iż mężczyzna był już karany za podobne wykroczenia w ciągu ostatnich dwóch lat i objęły go przepisy o tzw. recydywie, które obowiązują od września 2022 roku.

“Recydywista” z kii będzie się teraz tłumaczył przed sądem, gdzie funkcjonariusze skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.