2 500 zł mandatu!

2 500 zł mandatu!

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem, który jadąc AOW przekroczył dopuszczalną na tym odcinku drogi prędkością o 87 km/h. 51-latek poczuwał się do winy za popełnione wykroczenia, dlatego policjanci zakończyli interwencję, nakładając na niego grzywnę w drodze mandatu karnego w kwocie 2500 zł.

Problem kierujących, którzy nie stosują się  do obowiązujących ograniczeń prędkości, jest obecny zarówno na obszarze zabudowanym jak i drogach podmiejskich.  Policjanci z wrocławskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców stolicy Dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, reagują na każdy ujawniony przypadek agresywnej i zbyt szybkiej jazdy, stosując wobec kierujących prawem przewidziane środki.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia, zauważyli kierującego osobowym oplem, który rozpędził swoje auto do 207 km/h, nie stosując się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości do 120 km/h. Natychmiastowa reakcja policjantów i zatrzymanie 51-letniego wrocławianina do kontroli zakończyła ten niebezpieczny rajd.

Kierowca, który nie miał nic na swoje usprawiedliwienie i poczuwał się do winy za popełnione wykroczenie, został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.