20 zarzutów i 3 miesiące aresztu dla mężczyzny, który okradał domy oraz mieszkania na terenie powiatu wrocławskiego

20 zarzutów i 3 miesiące aresztu dla mężczyzny, który okradał domy oraz mieszkania na terenie powiatu wrocławskiego

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Siechnicach ustalili, a następnie zatrzymali seryjnego złodzieja. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów 35-latkowi przedstawiono 20 zarzutów dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Oławie trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży oraz włamań na terenie Wrocławia oraz okolicznych miejscowości. Sprawca zabierał z domów i mieszkań wartościowe przedmioty w postaci m.in. laptopów, biżuterii, zegarków, dokumentów i pieniędzy. Kryminalni z komendy miejskiej najpierw ustalili, a następnie w wyniku działań pracy operacyjnej namierzyli 35-latka. Nie było to takie łatwe, ponieważ mężczyzna od dawna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania.

Dobra współpraca funkcjonariuszy w tym wypadku z dwóch jednostek doprowadziła w efekcie do zatrzymania podejrzanego mężczyzny i przedstawienia mu zarzutów 20 kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Oławska prokuratura wystąpiła w wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie do czego przychylił się sąd.

35-latek przebywa już w areszcie, a za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.