32. Finał WOŚP we Wrocławiu. Ile zebrano?

32. Finał WOŚP we Wrocławiu. Ile zebrano?

Za nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We Wrocławiu po raz kolejny udało się zebrać imponującą kwotę. 

W niedzielę 28 stycznia w całej Polsce odbył się 32. Finał WOŚP. W tym roku celem zbiórki były „Płuca po pandemii”. Za zebrane pieniądze organizatorzy planują zakupić sprzęty do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. 

W tym roku w całej Polsce udało się zebrać tego dnia 175 426 813 złotych. Kwota zebrana podczas zamknięcia Finału w 2024 roku jest wyższą od ubiegłorocznej o ponad 20 mln. złotych. Rok temu w dniu 31. Finału udało się zebrać 154 606 764 złotych. 

Zbiórka zakończyła się również z bardzo dobrym wynikiem w stolicy Dolnego Śląska. Jak poinformował sztab WOŚP we Wrocławiu, w tym roku w mieście z pieniędzy wrzuconych do puszek zebrano kwotę w wysokości 673 908,14 złotych. Natomiast do eSkarbonek trafiło kolejne 159 139 złotych. Nie jest to jednak wciąż pełna suma. Nadal trwają jeszcze aukcje, których wyniki poznamy dopiero za kilka dni. 

Fot. Sztab WOŚP Wrocław/ Facebook

 

W 2023 roku we Wrocławiu udało się zebrać dla WOŚP łącznie 2 345 961,81 złotych. Oficjalne końcowe wyniki poznamy dopiero jednak za kilka tygodni. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.