Będzie sporo okazji do odpoczynku. Sprawdźcie, kiedy wypada kolejne wolne od zajęć

Będzie sporo okazji do odpoczynku. Sprawdźcie, kiedy wypada kolejne wolne od zajęć

Ferie zimowe na Dolnym Śląsku właśnie się skończyły. Sprawdziliśmy, jednak kiedy znów pojawi się szansa na dłuższy odpoczynek.

Dolny Śląsk swoje ferie zimowe zakończył 28 stycznia. Teraz przed uczniami, rodzicami oraz nauczycielami bardzo intensywny czas – dwa miesiące nauki. Najbliższe dni wolne wypadają dopiero pod koniec marca, jednak później okazji do odpoczynku będzie już znacznie więcej.

Pierwszą okazją do dłuższego wolnego będzie przerwa związana z Wielkanocą. W tym roku zaplanowano ją od 28 marca do 2 kwietnia. Po niespełna miesiącu szkoły znów zostaną zamknięte na kilka dni. Tym razem będzie mieć to związek z majówką. Rozpocznie się ona w środę 1 maja i potrwa, aż do niedzieli 5 maja. Dla uczniów szkół średnich przerwa będzie jednak zdecydowanie dłuższa. W dniach 7-9 maja odbywać się będą matury podstawowe.

Nie jest to jednak wszystko. Dodatkowe dni wolne w maju czekają także uczniów szkół podstawowych. Są one spowodowane egzaminami ósmoklasistów, które w tym roku zostały zaplanowane w dniach 14-16 maja.

Również w maju wypada w tym roku Boże Ciało. W czwartek 30 maja znów zaplanowano wolne, które w wielu miejscach przeciągnie się aż do końca tygodnia. Później uczniom, rodzicom oraz nauczycielom postaje odliczać dni do wakacje. Te rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 31 sierpnia.

 

 

Fot. Pixabay

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.