Bezpłatne przejazdy MPK. Sprawdźcie, komu przysługują

Bezpłatne przejazdy MPK. Sprawdźcie, komu przysługują

Kto może korzystać z bezpłatnych przejazdów MPK we Wrocławiu? Jakie należy okazać dokumenty, aby zachować uprawnienie do ulgi? 

Bezpłatne przejazdy w komunikacji miejskiej we Wrocławiu przysługują wielu grupom. Są wśród nich: seniorzy, którzy ukończyli 65 lat, uczniowie i młodzież do 21. roku życia, żołnierze zasadniczej służby wojskowej, dawcy przeszczepu, honorowi dawcy krwi, weterani, kombatanci, weterani poszkodowani, a także osoby z niepełnosprawnościami. Pełna lista osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów znajduje się w na stronach przewoźnika. 

Aby jednak móc korzystać z prawa do bezpłatnego podróżowania należy posiadać ze sobą odpowiedni dokument. Od 2022 roku do grupy osób, które mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej należą seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia. Jak przypominają przedstawiciele przewoźnika należy o tym pamiętać, ponieważ Wrocław różni się pod tym względem z innymi dużymi miastami. W wielu aglomeracjach seniorzy muszą mieć ukończone 70 lat, aby móc podróżować za darmo. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.