Bilety do wrocławskiego zoo podrożały. Ile trzeba zapłacić?

Bilety do wrocławskiego zoo podrożały. Ile trzeba zapłacić?

Za normalny bilet wstępu do zoo we Wrocławiu od 1 stycznia trzeba zapłacić 70 zł. Podwyżka tłumaczona jest wzrostem cen energii i pożywienia dla zwierząt.

Za bilety jednorazowe do zoo trzeba będzie zapłacić więcej. Normalna wejściówka będzie teraz kosztować 70 zł, natomiast ulgowa 60 zł. Ceny od nowego roku zostały podniesione o 10 zł w stosunku do cen z 2022 roku. Bez zmian pozostają natomiast ceny kart rocznych. Jak zaznaczyli przedstawiciele instytucji podniesienie stawek za bilety wstępu było konieczne. Wynikało ze wzrostu cen energii oraz cen pokarmu dla zwierząt. Ogród, jak przypomina opiekuje się około 10 tys. zwierząt. Wrocławskie zoo oszacowało, że z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej będzie musiało wydać o blisko 18 mln złotych więcej. 

Władze ogrodu tłumaczą, że podwyżka nie będzie odczuwalna dla turystów, którzy odwiedzają instytucję sporadycznie. W przypadku wrocławian będzie możliwe płacenie za bilet mniej. Aby tak się stało należy rozliczać we Wrocławiu PIT oraz posiadać kartę Nasz Wrocław. Wtedy ceny biletów wyniosą 30 zł za bilet normalny i 20 zł za bilet ulgowy. 

 

 

 

Fot. Wikipedia 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.