Biurowiec FAT zostanie zburzony. Co powstanie na jego miejscu?

Biurowiec FAT zostanie zburzony. Co powstanie na jego miejscu?

Jak informują wrocławskie media na terenie przy ulicy Grabiszyńskiej mogą wkrótce powstać dwa budynki mieszkalne z garażem podziemnym. 

Zgodnie z planami właściciela terenu, czyli warszawskiej firmy Robyg w miejscu dawnej Fabryki Automatów Tokarskich powstaną budynki mieszkalne z przestrzenią usługową i garażem podziemnym. Firma posiada działki, na których zlokalizowana jest fabryka już od kilku lat. Decyzja dotycząca rozbiórki biurowca FAT jest na razie na bardzo wstępnym etapie. W piątek, 4 listopada wszczęto postępowanie dotyczące wydania odpowiednich decyzji środowiskowych. Na razie nie jest znana żadna konkretna data rozpoczęcia rozbiórki. 

Jak informuje Gazeta Wyborcza na terenie dawnych zakładów FAT planowano utworzyć osiedle oparte na idei miast szczęśliwych. Pomysł ten nie został jednak zrealizowany, ponieważ, aby tak się stało inwestor potrzebował jeszcze terenów po dawnych zakładach Hutmen. Ten teren kupiła jednak inna warszawska firma. 

 

Fot. Wikipedia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.