Bosch zainwestuje miliardy na Dolnym Śląsku

Bosch zainwestuje miliardy na Dolnym Śląsku

Niemiecka firma Bosch wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę pomp ciepła. Wartość inwestycji to to ponad 1 mld zł. 

Firma Bosch zainwestuje na Dolnym Śląsku 1,2 mld zł. Na terenie województwa powstanie fabryka pomp ciepła. Inwestycja zostanie zrealizowana w Dobromierzu w powiecie świdnickim. Fabryka powstanie na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej WSSE Invest-Park.

Budowa fabryki ma rozpocząć się w 2024 roku. Prace mają zakończyć się na przełomie 2025 i 2026 roku. Bosch planuje zatrudnić w nowej inwestycji do 2027 roku 500 osób. Fabryka, która powstanie w Dobromierzu będzie produkować na rynek europejski zewnętrzne i wewnętrzne jednostki pomp ciepła. 

Firma Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące technikę motoryzacyjną, przemysłową, dobra użytkowe oraz techniczne wyposażenia budynków. Firma obecna jest w naszym kraju od 1992 roku. Swoje zakłady posiada między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie oraz Goleniowie. Firma produkuje obecnie pompy ciepła w fabrykach zlokalizowanych w Niemczech, Portugalii i w Szwecji.

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.