Budowa nowej szkoły na Krzykach coraz bliżej?

Budowa nowej szkoły na Krzykach coraz bliżej?

Przedszkole i szkoła podstawowa dla 1200 dzieci. Wkrótce na osiedlu Krzyki-Partynice może powstać nowoczesna placówka edukacyjna. Otwarto już oferty złożone w przetargu. 

W środę 7 lutego otwarto oferty złożone w przetargu na budowę nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Zwycięskiej. W konkursie wzięły udział trzy firmy. W planowanym na ten cel budżecie w wysokości blisko 98 mln złotych zmieściła się tylko jedna oferta. Pozostałe dwie przekroczyły planowaną kwotę. Aktualnie Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu będzie weryfikować złożone oferty i podejmować dalsze decyzje w sprawie budowy tej placówki. 

W nowej szkole i przedszkolu mają znaleźć się między innymi 33 sale lekcyjne, 5 świetlic, 4 pracownie komputerowe, 3 sale gimnastyczne oraz 5 specjalistycznych gabinetów. Na zewnątrz obiektu znajdą się także: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, bieżnia ze skocznią w dal, a także siłownia zewnętrzna i dwa place zabaw. Szkoła ma być ekologiczna i zielona. 

W obiekcie docelowo ma uczyć się 1200 dzieci. Dla 1000 z nich przewidziano miejsce w szkole, natomiast dla pozostałych 200 w przedszkolu. Planowana na ulicy Zwycięskiej inwestycja będzie trzecią tego typu w mieście po obiektach zlokalizowanych przy ulicach: Asfaltowej i Cynamonowej. 

Fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/ Facebook

 

Fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/ Facebook

 

Fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/ Facebook

 

Fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/ Facebook

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.