Buk z Dolnego Śląska może zostać Europejskim Drzewem Roku

Buk z Dolnego Śląska może zostać Europejskim Drzewem Roku

Buk z Arboretum Wojsławice należącego do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego może wkrótce zostać Europejskim Drzewem Roku. 

Ma blisko 200 lat, jest krzyżówką dwóch gatunków, a w obwodzie ma 452 centymetry. Buk nazywany też „Sercem Ogrodu” z Wojsławic ma szansę zostać Europejskim Drzewem Roku. Właśnie rozpoczęło się głosowanie w tym wyjątkowym plebiscycie. 

W tym roku polskie drzewo powalczy o ten wyjątkowy tytuł z czternastoma innymi kandydatami z całej Europy. Wśród nich są między innymi: 500-letni dąb ze Słowacji, 140-letni cedr z Belgii, liczące między 3000 do 4000 lat drzewo oliwne z Włoch oraz 650-letnie drzewo limonki. 

Głosowanie na Europejskie Drzewo roku odbywa się online na specjalnej stronie internetowej. Aby zagłosować na „Serce Ogrodu” należy wybrać dwa nominowane drzewa, a następnie podać adres e-mail i potwierdzić swój głos w zwrotnym mailu. Z jednego adresu e-mail można zagłosować tylko jeden raz. Głosowanie trwa do 22 lutego.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.