Były prezydent Wrocławia z nowym stanowiskiem

Były prezydent Wrocławia z nowym stanowiskiem

Były wieloletni prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz został prezesem zarządu Pracodawców RP. 

W środę 29 marca Rada Pracodawców RP poinformowała, że stanowisko prezesa zarządu zajmie Rafał Dutkiewicz. Jak zapewnili przedstawiciele organizacji, decyzja ta została podjęta po uwzględnieniu wielu czynników, dokonań oraz dotychczasowego doświadczenia Dutkiewicza. W oświadczeniu, które informuje o wyborze nowego prezesa wskazano, że jednym jego atutów będzie doświadczenie w administracji publicznej. 

Pracodawcy RP to powołana w 1989 roku organizacja zrzeszająca polskich pracodawców. Jest to najstarsze i największe tego typu zrzeszenie działające w naszym kraju. Należy do niego ponad 19 tys. firm. Pracuje w nich blisko 5 mln osób. Pracodawcy RP w swojej działalności zajmują się przede wszystkim rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym oraz kwestiami społecznymi.

Rafał Dutkiewicz jest polskim przedsiębiorcą oraz samorządowcem. Obecnie jest związany ze start-upami zajmującymi się nowoczesnymi trendami w produkcji żywności. Był także pierwszym wybranym w wyborach prezydentem Wrocławia. Stanowisko to zajmował przez 16 lat. Po zakończeniu prezydentury, Dutkiewicz przebywał w Berlinie na zaproszenie Fundacji Boscha, gdzie współpracował w elitarnym gronie Richard von Weizsäcker Academy. Jest również członkiem Rady Uniwersytetu Wrocławskiego. 

 

Fot. Wikipedia 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.