CBA we Wrocławiu. Zatrzymane dwie osoby

CBA we Wrocławiu. Zatrzymane dwie osoby

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 

Na początku tygodnia we Wrocławiu doszło do zatrzymania dwóch osób powołujących się na wpływy w Ratuszu.

Szczegóły sprawy nie są znane. Jak podała nieoficjalnie Gazeta Wyborcza zatrzymania mają mieć związek z umową najmu lokalu na wrocławskim Rynku. Chodzi o pomieszczenia, w których kiedyś mieścił się sklep cukierniczy. W ubiegłym roku odbył się przetarg dotyczący tego lokalu. Jak wskazała „Wyborcza” w przetargu udział wzięło kilkanaście firm. Jak zaznaczyła gazeta niewiadomo, która z nich otrzymała korupcyjną propozycję.

– Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia podejrzanych o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia i podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw administracyjnych związanych z nieruchomościami należącymi do Gminy Wrocław- poinformowało w oświadczeniu Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak podało CBA funkcjonariusze przeszukali kilka miejsc na terenie Wrocławia w tym mieszkania zatrzymanych i zabezpieczyli znajdujące się w nich dane elektroniczne oraz dokumentację. Czynności prowadzono między innymi we wrocławskim magistracie.

Jeden z dwóch podejrzanych trafił do aresztu tymczasowego na dwa miesiące. Drugi został natomiast po przesłuchaniu zwolniony do domu. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego na kwotę 10 tysięcy złotych, zakazów: kontaktowania się z określonymi osobami oraz opuszczania kraju.

Do sprawy odniósł się też Ratusz. Zgodnie z dostępnymi informacjami wiadomo, że zatrzymani nie są miejskimi urzędnikami.

— W związku z prowadzonym śledztwem pracownicy UMW oraz Zarządu Zasobu Komunalnego przekazali funkcjonariuszom CBA wszelkie wymagane dokumenty dotyczące jednego z lokalów komunalnych we Wrocławiu. Liczymy na jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy i służymy dalszą pomocą zarówno prokuraturze, jak i funkcjonariuszom CBA- czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.