Ceny mieszkań mocno w górę. Ile trzeba teraz zapłacić za metr kwadratowy?

Ceny mieszkań mocno w górę. Ile trzeba teraz zapłacić za metr kwadratowy?

Średnio 13 tys. złotych trzeba zapłacić za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu. Stolic Dolnego Śląska jest pod tym względem w czołówce najdroższych miast w Polsce – tak wynika z raportu opublikowanego przez portal RynekPierwotny.pl. 

W IV kwartale 2023 roku średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu na rynku pierwotny i wtórnym wynosiły średnio ponad 13 tys. złotych. Zgodnie z wynikami opublikowanego raportu, średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym we Wrocławiu wynosiły 13 112 złotych. W przypadku rynku wtórnego było to 13 427 złotych. 

Aktualne ceny, w porównaniu do tych obowiązujących w analogicznym okresie rok temu, wzrosły o około 2 000 złotych. W IV kwartale 2022 roku we Wrocławiu za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym trzeba było zapłacić 11 834 złotych, natomiast na rynku wtórnym było to 11 026 złotych. 

Ceny na wrocławskim rynku nieruchomości sprawiają, że jest on jednym z najdroższych w kraju. Więcej, niż w Stolicy Dolnego Śląska za metr kwadratowy trzeba jedynie zapłać w Warszawie (rynek pierwotny – 16 815 złotych, rynek wtórny – 17 403 złotych), Krakowie (rynek pierwotny – 15 580 złotych, rynek wtórny – 16 637 złotych) i Gdańsku (rynek pierwotny – 15 062 złotych, rynek wtórny – 15 289 złotych). 

 

Przeczytajcie także:

Przy Magnolii powstanie blisko 300 mieszkań

Blisko 400 nowych mieszkań. We Wrocławiu powstanie duże osiedle

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.