Chodnik przy wrocławskim zoo przestanie straszyć. Wkrótce ma ruszyć remont

Chodnik przy wrocławskim zoo przestanie straszyć. Wkrótce ma ruszyć remont

Przy wrocławskim zoo szykuje się do remontu chodnika. Wkrótce piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z nowej nawierzchni. 

Na wiosnę tego roku zaplanowano prace mające na celu poprawę stanu technicznego ciągu pieszo-rowerowego biegnącego wzdłuż ulicy Andrzeja Wajdy tuż przy zabytkowym ogrodzeniu wrocławskiego zoo. 

Ten ciąg jest bez wątpienia jednym z najczęściej używanych. Korzystają z niego nie tylko wrocławianie, ale także turyści odwiedzający wrocławskie zoo, Halę Stulecia i Afrykarium. Jego stan od dawna pozostawia wiele do życzenia. 

We wtorek 30 stycznia miało miejsce otwarcie ofert złożonych w ramach przetargu na realizację tego zadania. Do udziału w nim zgłosiło się 6 firm. Wykonawcę inwestycji mamy poznać w lutym. W tym miesiącu ma również mieć miejsce podpisanie umowy. Wybrany wykonawca będzie miał następnie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację prac. Obejmą one: 

  • rozbiórkę uszkodzonej nawierzchni wraz z regulacją krawężnika, ścieku, wpustów deszczowych oraz zaworów gazowych i studni telekomunikacyjnych,
  • ułożenie nowej nawierzchni 
  • montaż płytek „STOP” w obrębie przejścia dla pieszych.

 

 

Fot. Google Street View

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.