CNN Travel doceniło Dolny Śląsk

CNN Travel doceniło Dolny Śląsk

CNN Travel przygotowując zestawienie 20 najlepszych miejsc w Polsce, wybrała, aż dwie lokalizacje z Dolnego Śląska. 

Redakcja CNN Travel, przygotowując zestawienie 20 miejsc wartych odwiedzenia w naszym kraju doceniła dwie atrakcje zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Są to Wrocław oraz Zamek Książ. Amerykański kanał, tłumacząc, dlaczego warto odwiedzić stolicę Dolnego Śląska, określił Wrocław mianem miasta z niekończącymi się możliwościami eksploracji i bogatą historią. Doceniono też przyjazną atmosferę. 

Dolny Śląsk został uznany za krainę zamków i pałaców. Ma to odzwierciedlenie w przypadku drugiego zakwalifikowanego w zestawieniu miejsca, czyli zamku Książ. Redaktorzy zwrócili uwagę na legendę, która od lat rozgrzewa serca poszukiwaczy skarbów – „Miłośnicy tajemnic z czasów II wojny światowej polubią również Zamek Książ, w którym podobno ukrywa się nazistowski pociąg ze złotem w podziemnych tunelach”. 

Atrakcje z Dolnego Śląska znalazły się w elitarnej grupie dwudziestu najlepszych miejsc w Polsce. Wśród lokalizacji, które także zostały docenione przez amerykański kanał są: Warszawa, Kraków, Zakopane, Gdańsk, Kazimierz Dolny, a także Opole. CNN Travel w innymi rankingu uznało Polskę za najbardziej atrakcyjne miejsce do podróżowania w 2023 roku. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.