Coraz więcej turystów we Wrocławiu. Branża odbudowuje się po pandemii

Coraz więcej turystów we Wrocławiu. Branża odbudowuje się po pandemii

W poprzednim tygodniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny we Wrocławiu. Jak wskazują wyniki do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża coraz więcej turystów. 

Wrocławska branża turystyczna odbudowuje się po pandemii. Jak wynika z badań ubiegły rok był dla niej lepszy niż dwa poprzednie. Mimo to ruch turystyczny nie wrócił jeszcze do poziomu sprzed pandemii. Zgodnie z badaniami, które przeprowadziły agencje Selectivv oraz Beeline Research and Consulting Wrocław w 2022 roku odwiedziło blisko 5,8 mln turystów. 

Nowa strategia miasta na trudne czasy

Odwiedzający zostawili w mieście blisko 3,7 mld zł. Z tej kwoty do budżetu miasta trafiło 370 mln zł. Jak twierdzi Urząd Miejski, taka kwota pozwala na realizacje wielu inwestycji. Cytowany przez miejski portal Wroclaw.pl Radosław Michalski z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki stwierdził, że za taką sumę można wybudować trasę tramwajową na Popowice. 

Jak twierdzą przedstawiciele miasta zaletą Wrocławia jest dobry klimat i atmosfera. Jak wiadomo obecnie wiele państw zmaga się z wysoką inflacją i trudną sytuacją finansową. Zgodnie z nową strategią stolica Dolnego Śląska ma przyciągać odwiedzających dobrą i atrakcyjną ofertą ekonomiczną. Turyści odwiedzając miasto nie będą musieli wydawać dużo pieniędzy, mają też być informowani o darmowych atrakcjach. Według miasta jest to ważny czynnik w czasach niepewności finansowej. Oprócz tego miasto przygotowuje również ofertę dla zamożnych turystów z Azji i krajów arabskich. 

Wrocław jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce

Zgodnie z badaniami w 2022 roku Wrocław najchętniej odwiedzali mieszkańcy województw: mazowieckiego (24 proc.), wielkopolskiego (17 proc.) oraz zachodniopomorskiego (10 proc.). Z kolei w przypadku gości z zagranicy to najczęściej do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżali turyści z Niemiec (35 proc.), Czech (8,6 proc.), Wielkiej Brytanii (8,1 proc.) oraz Stanów Zjednoczonych (5,1 proc.).

Wrocław jest również trzecim najpopularniejszym polskim miastem. Zajmuje tę pozycję razem z Gdańskiem. Stolicę Dolnego Śląska wyprzedają jedynie Warszawa i Kraków. Najchętniej odwiedzanymi przez turystów atrakcjami było: Zoo, Hydropolis oraz Panorama Racławicka. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.