Czworo wrocławian odpowie za kradzież prądu. W jednym z mieszkań policjanci zatrzymali dodatkowo poszukiwaną 17-latkę

Czworo wrocławian odpowie za kradzież prądu. W jednym z mieszkań policjanci zatrzymali dodatkowo poszukiwaną 17-latkę

W mieszkaniach czworga mieszkańców stolicy Dolnego Śląska wrocławscy policjanci ze Śródmieścia oraz Starego Miasta ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Dodatkowo w jednym z mieszkań funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej zatrzymali 17-letnią wrocławiankę, która samowolnie oddaliła się z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Przy współpracy z pracownikami zakładów energetycznych, nielegalne instalacje zostały zdemontowane, a sprawcy przestępstw zostaną z pewnością adekwatnie ukarani. Natomiast młoda dziewczyna powróciła do jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Kradzież to zabór w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej, ale czy tylko dotyczy to przedmiotów? Zdecydowanie nie! Mówi o tym §5, który zawarty jest w artykule 278 Kodeksu karnego. Otóż odpowiedzialność karną można ponieść także, kradnąc prąd lub gaz.

Niestety w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, kiedy dochodzi do tworzenia na własną rękę nielegalnej instalacji elektrycznej lub gazowej omijającej liczniki. Takie działanie może być bardzo niebezpieczne z uwagi na zagrożenie pożarowe, szczególnie w przypadku wycieku gazu z nieumiejętnie przerobionej instalcji oraz porażenie prądem przypadkowych osób. Za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Przekonać się o tym może w krótce troje mieszkańców Śródmieścia oraz mieszkaniec Starego Miasta, u których policjanci ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Dodatkowo w jednym z mieszkań funkcjonariusze zatrzymali 17-latkę, która samowolnie oddaliła się z jednej z wrocławskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Policjanci we wszystkich przypadkach nielegalnego poboru energii współpracowali z pracownikami zakładu energetycznego, którzy w wyniku przeprowadzonej kontroli potwierdzili fakt kradzieży prądu, a nielegalne przyłącza natychmiast zlikwidowali. Natomiast młoda dziewczyna powróciła do placówek opiekuńczo-wychowawczej.

Przypominamy, że zgodnie z prawem, kto dopuści się kradzieży, musi liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia, nawet na okres 5 lat.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.