Czy na Dolnym Śląsku powstanie fabryka Volkswagena?

Czy na Dolnym Śląsku powstanie fabryka Volkswagena?

Koncern Volkswagen planuje wybudować fabrykę baterii. Pod uwagę brane są lokalizacje w Polsce i Słowacji.

Jak informuje „Rzeczpospolita” koncern Volkswagen rozważa otwarcie w naszym kraju fabryki baterii. W 2021 roku niemiecka firma zapowiedziała wybudowanie czterech takich miejsc w Europie. Dotychczas wybrano lokalizacje trzech fabryk (Hiszpania, Szwecja, Niemcy). Czwarta może zostać otwarta w Polsce lub Słowacji. Jak podał dziennik w naszym kraju wybrano wstępnie dwa miejsca, gdzie mogłaby powstać fabryka. Obydwa znajdują się na Dolnym Śląsku. Rozważane lokalizacje to okolice Głogowa oraz okolice Jawora. Wartość inwestycji szacowana jest na 2 mld euro.

Ostateczna decyzja ma zostać zakomunikowana przez firmę wkrótce. Zgodnie z planami budowa miałaby się zacząć w 2025 roku. Rozpoczęcie produkcji jest natomiast planowane na 2027 rok. Jeśli Polska zostanie wybrana, to inwestycja Volkswagena będzie kolejnym dużym przedsięwzięciem realizowanym na Dolnym Śląsku. Ostatnio informowaliśmy o planach koncernu Mercedes – Benz, który chce wybudować w regionie fabrykę produkującą elektryczne samochody dostawcze.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.