Czy we Wrocławiu zostanie rozegrany finał Ligi Konferencji Europy?

Czy we Wrocławiu zostanie rozegrany finał Ligi Konferencji Europy?

Finał Ligi Konferencji Europy w sezonie 2024/2025 miałby zostać rozegrany we Wrocławiu na Tarczyński Arena. PZPN rozpoczął już działania w tej sprawie. 

Na Tarczyński Arena miałby zostać rozegrany mecz finałowy w ramach Ligi Konferencji Europy. Polski Związek Piłki Nożnej złożył już w tej sprawie wniosek do UEFA. Decyzja ma zostać ogłoszona w maju. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia tłumaczą, że organizacja takich rozgrywek w mieście to dla niego wielka szansa w zakresie promocji turystycznej i kulturalnej. Projekt organizacji finału we Wrocławiu zyskał również poparcie polskiego rządu. 

Liga Konferencji Europy to coroczne rozgrywki piłkarskie, które organizuje UEFA. Turniej został założony w 2021 roku. Obecnie są to trzecie najważniejsze piłkarskie rozgrywki w Europie, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Tegoroczny finał turnieju ma zostać rozegrany w Pradze. 

 

 

 

Fot. Wikipedia 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.