Czy Wrocław jest gotowy na atak zimy?

Czy Wrocław jest gotowy na atak zimy?

Prognozy pogody na najbliższe dni zapowiadają opady śniegu i bardzo niskie temperatury. Takie warunki atmosferyczne mogą powodować utrudnienia komunikacyjne. Czy więc wrocławskie służby są gotowe na nadchodzący atak zimy? Sprawdzamy.

Jak możemy przeczytać w miejskim portalu wroclaw.pl służby przygotowują się na planowane w najbliższych dniach nadejście zimy. Na terenie całego miasta rozlokowane zostało ponad 150 skrzyń z piaskiem. Oprócz tego nad tym, aby ulice i chodniki nadawały się do użytkowania ma czuwać blisko 90 pługów. 

Wszystkie nawierzchnie w najważniejszych miejscach komunikacyjnych we Wrocławiu zostały sprawdzone. Dodatkowo na ulicach, w razie gdyby opady śniegu faktycznie wystąpiły mają pojawić się specjalne patrole, które będą likwidować i zapobiegać oblodzeniom i śliskości na drogach. 

MPK z kolei przygotowało specjalny plan, który ma zminimalizować skutki problemów wywołanych przez pogodę. Na wszystkich ekranach w tramwajach i autobusach mają pojawiać się informacje o możliwych utrudnieniach w kursowaniu pojazdów na konkretnych liniach. Oprócz tego władze miejskiego przewoźnika wskazują, że podwykonawcy odpowiedzialni za nadzór oraz naprawę ewentualnych usterek w komunikacji miejskiej zostali postawieni w stan gotowości. 

 

 

 

Źródło: wroclaw.pl

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.