Dwie motornicze zostały pobite

Dwie motornicze zostały pobite

W ostatnich dniach byliśmy świadkami wzmożonej agresji wobec naszych pracowników. W piątek w późnych godzinach wieczornych ofiarą ataku stała się nasza motornicza, pchnięta i skopana przez pasażera na pętli Poświętne. Sprawą zajmuje się policja. Do podobnego zdarzenia doszło także w sobotę na pętli Leśnica – motornicza została wpierw siłą wyciągnięta z kabiny, a następnie brutalnie pobita. Obdukcja lekarska wykazała obrażenia głowy i miednicy – informuje MPK Wrocław.

Dzięki wzorcowej reakcji pobliskich osób postronnych, doszło do obywatelskiego zatrzymania napastnika. Obecni w okolicy najpierw szybko powiadomili służby, a potem odciągnęli agresora, rejestrując przy tym całe zdarzenie telefonem, w efekcie czego policja zatrzymała pasażera.
Dziękujemy za tę budującą postawę świadków – zbyt często bowiem zdarza się, że widząc groźne zachowania, sięgamy w pierwszej kolejności po telefon komórkowy, zamiast zareagować i wezwać pomoc.

To ważne, byśmy potrafili bezpiecznie i odpowiedzialnie zachować się w obliczu niepokojących zajść, dlatego MPK Wrocław od wielu miesięcy prowadzi kampanię informacyjną „Stop agresji. Nie bądź obojętny. Reaguj!”. Nie zgadzamy się na to, by praca naszych kierowców i motorniczych – tak przecież wymagająca, pełna stresu i odpowiedzialności – narażona była dodatkowo na tego rodzaju ataki. Zapewniamy więc kompleksową opiekę dla pokrzywdzonych pracowników, a także organizujemy cykle szkoleń zarówno z samoobrony, jak i, co bardzo ważne, z metod pokojowego, deeskalującego rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Apelujemy do wszystkich o reagowanie zawsze tam, gdzie komukolwiek dzieje się krzywda!

info: MPK Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.