Ewakuacja wrocławskiego lotniska. Co wiemy o sprawie?

Ewakuacja wrocławskiego lotniska. Co wiemy o sprawie?

We wtorek na wrocławskim lotnisku odbyła się ewakuacja. Blisko 80 osób musiało opuścić teren portu lotniczego. Powodem były pozostawione bagaże. 

We wtorek na wrocławskim lotnisku miała miejsce ewakuacja. W jej wyniku blisko 80 osób musiało opuścić terminale. Jak informują media, powodem takich działań były pozostawione bez nadzoru bagaże. Pierwszy z nich znajdował się w hali przylotów. W wyniku interwencji służb okazało się, że bagaż zostawił w tym miejscu mężczyzna, który w wyniku roztargnienia zapomniał o nim. 

W tym samym czasie okazało się, że w hali odlotów również ktoś zostawił bagaż. Tym razem była to różowa torebka dziecięca. Po przeprowadzeniu analizy monitoringu służby uznały, że bagaż może stwarzać zagrożenie. W wyniku zaistniałej sytuacji, z lotniska ewakuowano blisko 80 osób. W trakcie działań pirotechników na miejscu pojawiła się właścicielka różowej torebki. Była nią 43-letnia kobieta, która została ukarana mandatem karnym w wysokości 200 złotych. 

Nie jest to jednak koniec sprawy. Zarządcy wrocławskiego lotniska mogą teraz dochodzić od roztargnionych pasażerów odszkodowania związanego z kosztami prowadzonej akcji. Jak podaje portal Wroclife, w akcję na lotnisku zaangażowano 7 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 2 policjantów, 5 funkcjonariuszy KAS oraz pracowników Służby Ochrony Lotniska. W stan gotowości postawiono również ratowników medycznych i straż pożarną.

 

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.