Farma fotowoltaiczna na Tarczyński Arena

Farma fotowoltaiczna na Tarczyński Arena

Jak informuje w rozmowie z Onetem prezes stadionu od przyszłego roku na terenie obiektu ma zacząć działać farma produkująca energię.

Prezes spółki Stadion Wrocław Marcin Przychodny cytowany przez Onet zapewnia, że dzięki tej inwestycji koszty utrzymania obiektu będą niższe. Jak możemy przeczytać w rozmowie z Przychodnym, panele fotowoltaiczne w słoneczny dzień mają wytworzyć 100% dziennego zapotrzebowania na energię. Ta decyzja jak zapewniają władze spółki przy obecnych cenach prądu ma zwrócić się w trzy lata. Jak wiadomo budowa farmy fotowoltaicznej kosztowała 2,3 mln złotych netto.

Marcin Przychodny tłumaczył również, że z blisko 40% rocznej energii (pozostałe 60% wykorzystują najemcy i organizatorzy imprez), którą wykorzystuje stadion, prawie połowa będzie pochodzić z paneli fotowoltaicznych. Prezes pytany o koszty prądu dla obiektu wyjaśnił, że nie są one jeszcze znane. Obecnie trwa druga procedura przetargowa. Pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na sytuację na rynku energii. 

 

Źródło: Onet

Fot: Tarczyński Arena

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.