Flotę MPK zasilił nowoczesny autobus

Flotę MPK zasilił nowoczesny autobus

Od wtorku (29.08) we flocie MPK pierwszy autobus elektryczny eCitaro G. Nowoczesny, klimatyzowany, komfortowy, niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zaopatrzony w specjalne systemy bezpieczeństwa. Już wkrótce wyruszy na ulice Wrocławia – wyjaśnia przewoźnik.

MPK Wrocław zamówiło 13 takich autobusów, wszystkie pojawią się we Wrocławiu do końca roku, docelowo będą obsługiwać linię K, która dzięki temu stanie się pierwszą we Wrocławiu prawdziwą Zieloną Linią Autobusową

Nasze nowe autobusy mają ergonomiczny rozkład siedzeń i poręczy, 3 miejsca na wózki dziecięce oraz wózek inwalidzki, rozbudowany system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, pętlę indukcyjną i specjalne wyświetlacze diodowe dla osób niedowidzących oraz porty USB do ładowania smartfonów.

MPK Wrocław

W zależności od warunków, temperatury, obciążenia i prędkości pojazd może po pełnym ładowaniu bez problemów przejechać ponad 200 km.
Nowe pojazdy ładowane będą na zajezdni na Obornickiej, gdzie powstała specjalna bramownica. Autobusy będą mogły się również doładowywać na pętli przy ulicy Kamieńskiego.

Zakup 13 elektrobusów wraz z niezbędną infrastrukturą kosztował 52 mln złotych i był możliwy dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

fot. MPK Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.