Funkcjonariusze amerykańskiej żandarmerii będą patrolować ulice Wrocławia

Funkcjonariusze amerykańskiej żandarmerii będą patrolować ulice Wrocławia

W ostatnich dniach miało miejsce spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu z 9. dowódcą 773 Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych. Podjęto na nim decyzję o wspólnych patrolach na wrocławskich ulicach. 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu miało miejsce spotkanie z udziałem nadinsp. Dariusza Wesołowskiego z KWP we Wrocławiu z podpułkownik Doris J. Reed z Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych. Podczas spotkania rozmawiano o chęci podjęcia wspólnych działań oraz zdecydowano o wspólnych patrolach polskich i amerykańskich służb na wrocławskich ulicach. 

W komunikacie po spotkaniu napisano, że wpływ na ten pomysł ma duża liczba turystów z zagranicy w tym także ze Stanów Zjednoczonych. Jak napisano, co roku Dolny Śląsk i Wrocław odwiedzają miliony turystów. Wspólne działania mają na celu dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających w mieście. Jak można przeczytać w tym samym komunikacie, nowe polsko-amerykańskie patrole to na razie pomysł o charakterze pilotażowym. 

Fot. KWP we Wrocławiu

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.