Funkcjonariusze ze Starego Miasta uratowali kobietę, która nie mogła wydostać się z wody

Funkcjonariusze ze Starego Miasta uratowali kobietę, która nie mogła wydostać się z wody

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatnim czasie na wrocławskiej starówce. Patrol umundurowanych funkcjonariuszy skierowany został w okolicę fosy miejskiej przy Podwalu, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia, kobieta będąca w wodzie wyraźnie potrzebuje pomocy. Policjanci pilnie udali się we wskazane miejsce i szybko namierzyli pokrzywdzoną wzywającą pomocy. Przy użyciu bojki ratunkowej oraz profesjonalnemu podejściu mundurowych ta niebezpieczna sytuacja miał swój szczęśliwy finał. Wrocławscy funkcjonariusze kolejny raz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach rzek i zbiorników wodnych.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej wyciągając poszkodowaną w bezpieczne miejsce. Dzięki profesjonalizmowi jakim wykazali się mundurowi to niebezpieczne zdarzenie miało swój szczęśliwy finał.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym na wrocławskiej starówce, nie ukrywają, że dość często podejmują działania ratunkowe wobec osób, które z rożnych przyczyn znalazły się w wodzie.

Podkreślamy, że w granicach administracyjnych Wrocławia, na całym odcinku Odry, obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Apelujemy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach fos, rzek i zbiorników wodnych.
Dziękujemy również wszystkim tym, którzy obok tego typu sytuacji nie przechodzą obojętnie. To właśnie niezwłoczne zawiadomienie właściwych służb, w znacznym stopniu przyczynia się do skutecznego niesienia pomocy.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.