Inwestycja na Karłowicach pod znakiem zapytania. Mieszkańcy mają wątpliwości

Inwestycja na Karłowicach pod znakiem zapytania. Mieszkańcy mają wątpliwości

Jak informuje portal TuWroclaw.com inwestycja planowana przy ulicy Bończyka na wrocławskich Karłowicach nadal stoi pod znakiem zapytania. 

W środę opisywaliśmy problemy mieszkańców wrocławskiego Ołtaszyna dotyczące budowy w tej dzielnicy nowego osiedla mieszkalnego. Tym razem okazuje się, że ważą się również losy innej inwestycji. Jak informuje portal TuWroclaw.com, mieszkańcy Karłowic nie zgadzają się z planami budowy 13-piętrowego wieżowca  na działce przy ulicy Bończyka 20. Inwestycja od ubiegłego roku ma problemy. Latem 2022 roku wrocławski magistrat zawiesił postępowanie dotyczące wydania decyzji o warunkach zabudowy. Deweloper zaskarżył to rozstrzygnięcie. Ostatecznie decyzja miasta została uchylona. Sprawa została zawieszona do marca 2023 roku. 

Jak informują dziennikarze portalu TuWroclaw.com deweloper nie zrezygnował. W ostatnim czasie do Rady i Zarządu Osiedla Karłowice-Różanka wpłynął wniosek o wydanie drugiej opinii, dotyczącej planowanej budowy. Decyzja przedstawicieli mieszkańców dotycząca wniosku była również tym razem negatywna. Zarząd osiedla w swojej opinii zwrócił uwagę, że planowany budynek jest zbyt wysoki. Proponują oni, aby nowy blok miał maksymalnie 5 pięter, a nie jak chce deweloper 13. Mieszkańcy zwracają również uwagę, że w inwestycji przewidziano zbyt mało zieleni. Problemami mają być również obawy związane ze wzmożonym ruchem oraz brakiem miejsc parkingowych.

Dodatkowo wśród wymienianych problemów są również wątpliwości dotyczące przyszłości Karłowickiego Centrum Medycznego Kar-Med. Mieszkańcy zdaniem dziennikarzy obawiają się utrudnionego dostępu do ochrony zdrowia. Nowy budynek jest planowany na działce gdzie obecnie działa wspomniana placówka medyczna. W warunkach zabudowy deweloper zaplanował na parterze nowego bloku lokal z usługami dotyczącymi zdrowia. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.