Jakie plany ma MPK na 2023 rok?

Jakie plany ma MPK na 2023 rok?

W przyszłym roku na ulicach Wrocławia pojawią się nowe tramwaje i autobusy. Kontynuowane będą też remonty torów. 

W przyszłym roku wrocławski przewoźnik zaplanował wprowadzić do użytku kolejne tramwaje i autobusy. Do miasta mają dotrzeć nowe pojazdy. Będą to niskopodłogowe tramwaje Moderus Gamma. Pod koniec przyszłego roku na ulice wyjadą też pojazdy marki Pesa. Dodatkowo zaplanowano również remonty tramwajów, które już są w posiadaniu MPK. Na ulicach pojawią się też nowe autobusy. Będą to elektryczne pojazdy od Mercedes-Benz. Miejski przewoźnik chce także do końca przyszłego roku posiadać autobusy wodorowe. Celem jest przynajmniej pięć takich pojazdów.

Jak przyznał cytowany przez portal wroclaw.pl prezes MPK Krzysztof Balawejder kończący się rok był jednym z lepszych dla wrocławskiego przewoźnika. W planach na 2023 rok jest także kontynuacja remontów torów realizowanych w ramach Torywolucji. Projekt ten, jak wskazuje Balawejder przyczynia się do zmniejszenia liczby wykolejeń tramwajów. Mieszkańców Wrocławia nadal mogą, więc czekać utrudnienia, jednak intensywność remontów ma się zmniejszyć w drugiej połowie przyszłego roku. 

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.