Jeden z wrocławskich tramwajów może wkrótce mieć nowego patrona

Jeden z wrocławskich tramwajów może wkrótce mieć nowego patrona

Wkrótce patronem jednego z wrocławskich tramwajów może zostać Krzysztof Balawejder. Oficjalny wniosek trafił już do prezydenta miasta. 

Autorką wniosku jest radna Agata Gwadera – Urlep. Proponuje ona, by imię zmarłego 19 stycznia prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera nosił nowy tramwaj typu Moderus Gamma. Radna sugeruje również, aby pierwsza trasa tramwaju z jego nowym patronem odbyła się z Zajezdni Borek na Biskupin. Jak wskazała są to miejsca, które w szczególny sposób wpisały się w życie Krzysztofa Balawejdera. 

W swojej interpelacji Gwadera – Urlep pisze, że zmarły prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu wprowadził transport zbiory w mieście na nowe tory. Przypomina również o jego działalności społecznej. Wśród zasług radna przytoczyła między innymi inicjatywy dotyczące promocji zdrowia, takie jak Szczepciobus, Streetbus oraz działalność na rzecz uchodźców z Ukrainy. 

Interpelacja została złożona 26 stycznia 2023 roku. Obecnie oczekuje na odpowiedź. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.