Kierowcy i motorniczowie w końcu poczują się bezpieczniej

Kierowcy i motorniczowie w końcu poczują się bezpieczniej
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o publicznym transporcie zbiorowym. Oznacza to, że kierowcom, motorniczym oraz maszynistom będzie przysługiwała ochrona przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych. W związku z tym kary za ataki wobec nich będą surowsze niż dotychczas.
Przejawy agresji będą skutkowały popełnieniem przestępstwa takiego jak znieważanie, naruszenie nietykalności lub czynna napaść na funkcjonariusza. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Wrocławskie MPK wraz z MZK Bielsko-Biała oraz MZK Jelenia Góra w ubiegłym roku, po serii ataków na pracowników postanowiło połączyć siły w słusznej sprawie i wysłać list Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W liście tym wnioskowaliśmy o nadanie kierowcom i motorniczym statusu prawnego funkcjonariusza publicznego. No i w końcu się udało!
Będziemy mocno zabiegać o to, by statusem funkcjonariusza publicznego objęci zostali również kontrolerzy biletów oraz pracownicy Nadzoru Ruchu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.