Kierujący renault nie powstrzymał się i w trakcie powrotu z pracy do domu, pił alkohol

Kierujący renault nie powstrzymał się i w trakcie powrotu z pracy do domu, pił alkohol

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali na ulicy Kosmonautów policjanci z wrocławskiej drogówki. Mężczyzna po skończonej pracy kierował się w stronę miejsca zamieszkania, ale po drodze spotkał mundurowych i powrót do domu się wydłużył. Okazało się, że 37-latek znajduję się pod wpływem alkoholu, który chwilę wcześniej wypił. Badanie wykazało ponad 0.5 promila.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie 37-latka. Kierujący oświadczył, że w drodze z pracy do domu zaspokoił pragnienie „złocistym trunkiem”.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, mężczyzna popełnił przestępstwo, dodatkowo pozbawiając się prawa jazdy i narażając na odpowiedzialność karną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety wrocławscy policjanci niemalże każdego dnia zatrzymują kierujących, którzy decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Wielokrotnie tego typu jazda kończy się tragicznie.

sierż. szt. Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.