Kilkadziesiąt sztuk podrobionej biżuterii zabezpieczyli wrocławscy policjanci

Kilkadziesiąt sztuk podrobionej biżuterii zabezpieczyli wrocławscy policjanci

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej weszli w posiadanie informacji o sprzedaży biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi różnych znanych na całym świecie marek. W trakcie czynności w jednej z firm, zabezpieczone zostały m.in. kolczyki oraz pierścionki. Jej właściciele muszą teraz liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej weszli w posiadanie informacji, że jedna z firm sprzedająca biżuterię, posiada w swojej ofercie kolczyki, pierścionki i inne przedmioty z zastrzeżonymi znakami towarowymi wielu znanych marek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tego typu czyn jest przestępstwem z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Policjanci w dwóch lokalach na terenie Wrocławia będących punktami firmy zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt sztuk podrobionej biżuterii.

W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności przez funkcjonariuszy z komisariatu na Krzykach. Przypomnijmy, że za popełnione przestępstwo, jego sprawcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, ale o tym finalnie zadecyduje sąd.

st. sierż. Aleksandra Poprawa
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.