Kolejna ważna ulica doczeka się remontu. Kostkę brukową zastąpi asfalt

Kolejna ważna ulica doczeka się remontu. Kostkę brukową zastąpi asfalt

Wszystko wskazuje na to, że ulica Powstańców Śląskich doczeka się wkrótce remontu. Wkrótce ruszy przetarg na projekt remontu. 

Jedna z najruchliwszych ulic w mieście doczeka się wkrótce remontu. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu planuje w lutym ogłosić przetarg na projekt remontu ulicy Powstańców Śląskich. 

Już teraz wiemy, że w ramach planowanego remontu na 2-kilometrowy odcinku ulicy (od ul. Swobodnej do al. Hallera) zostanie wymieniona nawierzchnia. Zamiast kostki granitowej na drodze pojawi się asfalt. 

W ramach inwestycji zaplanowano również regulację krawężników oraz wpustów i pokryw znajdujących się w jezdni, ułożenie nowej nawierzchni z masy bitumicznej oraz lokalne naprawy podbudowy. Warto jednak wspomnieć, że kostka pozostanie na ulicy Powstańców Śląskich jedynie na rondzie. Miasto planuje osobno wyremontować to skrzyżowanie. 

Zadanie ma być podzielone na trzy etapy. Orientacyjny koszt realizacji tej inwestycji nie jest jeszcze znany. Urząd ma go poznać po przygotowaniu dokumentacji projektowej. Na jej wykonanie wyłoniony w przetargu wykonawca będzie mieć sześć miesięcy od momentu podpisania umowy. 

Kilka dni temu, ruszyły przygotowania do remontu fragmentu innej ważnej wrocławskiej ulicy – gen. Kazimierza Pułaskiego

 

Fot. Google Street View

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.