Kolejne wrocławskie osiedla zostały objęte zakazem sprzedaży alkoholu

Kolejne wrocławskie osiedla zostały objęte zakazem sprzedaży alkoholu

W sobotę 3 lutego na kolejnych wrocławskich osiedlach zaczął obowiązywać nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Objęto nim aż 8 nowych lokalizacji graniczących z centrum miasta. 

Poza Starym Miastem nocny zakaz sprzedaży alkoholu zaczął obowiązywać na kolejnych 8 osiedlach graniczących ze ścisłym centrum. Od soboty 3 lutego w godzinach od 22:00 do 6:00 rano mieszkańcy osiedli takich jak: Huby, Nadodrze, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Ołbin, Przedmieście Oławskie, Szczepin oraz Przedmieście Świdnickie nie będą mogli kupić alkoholu. 

Napojów z „procentami” nie będzie można kupić w sklepach. Wyjątkiem są lokale gastronomiczne. Ograniczenie sprzedaży alkoholu ma obniżyć ilość interwencji służb. Jak przekonywał na sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Bartłomiej Ciążyński zgodnie ze statystykami na obszarze, gdzie dotychczas obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych liczba interwencji służb się zmniejszyła. 

Miasto w związku z wprowadzeniem nowych przepisów przygotowało specjalną mapę, na której widać, gdzie we Wrocławiu w godzinach nocnych nie będzie już można kupić alkoholu (kolor pomarańczowy) oraz miejsca, gdzie nadal będzie to możliwe (kolor niebieski). Mapa powstała na podstawie liczby sklepów posiadających koncesję na sprzedaż alkoholu. 

Źródło: System Informacji Przestrzennej Wrocławia

 

Źródło: System Informacji Przestrzennej Wrocławia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.