Kolejne złe wieści z wrocławskiej gastronomii. Zamyka się jedna z najstarszych piekarni w mieście

Kolejne złe wieści z wrocławskiej gastronomii. Zamyka się jedna z najstarszych piekarni w mieście

Po blisko 48 latach działalności z wrocławskiej mapy gastronomicznej znika rzemieślnicza piekarnia zlokalizowana przy ulicy Kazimierza Jagiellończyka.

Rzemieślnicza piekarnia Andrzeja Sekuny zamknie się z końcem stycznia. Na Nadodrzu działała od 1976 roku. W piekarni można było kupić chleby, bułki, bagietki oraz słodkie i słone przekąski. Były one wypiekane w sposób tradycyjny zgodnie ze starymi recepturami. Jest to jedna z najlepiej ocenianych w mediach społecznościowych piekarni w mieście. Przez lata cieszyła się dużą popularnością. Ostatnie lata pogorszyły jednak znacząco kondycję firmy.

Jak wskazał właściciel piekarni w rozmowie z portalem TuWroclaw.pl decyzja o zamknięciu lokalu wynikała z faktu, że przestał on na siebie zarabiać. Na trudną sytuację piekarni, jak wskazał wpływ miał wzrost kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Lokal zmagał się też z problemami za czasów pandemii. Podejmowane przez właściciela próby ratowania lokalu ostatecznie się nie udały. Decyzja o podwyżce cen nie pomogła, a nawet pogorszyła sytuację piekarni. Dlatego też podjęto decyzję o zamknięciu piekarni. Ostatnim dniem, w którym będzie można kupić pieczywo w tym miejscu jest wtorek 31 stycznia. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.