Kolejny etap przebudowy ulicy Rogowskiej

Kolejny etap przebudowy ulicy Rogowskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Rogowskiej wraz z pętlą autobusową “Nowy Dwór” (oddanie do ruchu odcinka ulicy Rogowskiej od ulicy Strzegomskiej do ulicy Zemskiej i zamknięcie od ulicy Zemskiej do pętli autobusowej), od 6 sierpnia 2023 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 109, 124, 126, 134, 142, 148, 149 i kursów nocnych linii 246 oraz 249.

Linia 109 i 148

Autobusy linii 109 i 148 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek “Nowodworska” i “Nowy Dwór“).

Linia 122

Autobusy linii 122 nadal będą kursowały do przystanku “Nowy Dwór” przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej do którego będą dojeżdżały od ulicy Chociebuskiej przez ulicę Nowodworską i Strzegomską.

Linia 124 i 134

Autobusy linii 124 i 134 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek “Nowodworska“, “Nowy Dwór” i “Rogowska“).

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowskiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do przystanku końcowego “Nowy Dwór (pętla)” przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku “Nowy Dwór (pętla)” przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 126 i 246

Autobusy linii 126 i kursy nocne linii 246 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek “Nowodworska” i “Nowy Dwór“).

Linia 142

Autobusy linii 142 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek “Nowodworska“, “Nowy Dwór” i “Rogowska“).

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowksiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską, Rogowską, Chociebuską i Hermanowską do pętli “Kuźniki“, która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Hermanowskiej, Kołobrzeskiej i Koszalińskiej.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Karłowic autobusy będą odjeżdżały z przystanku “Kuźniki” i pojadą przez ulicę Hermanowską Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 149

Autobusy linii 149 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek “Nowodworska“, “Nowy Dwór” i “Rogowska“).

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowksiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli na Kuźnikach.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku placu Grunwaldzkiego, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 249

Autobusy linii 249 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek “Nowodworska“, “Nowy Dwór” i “Rogowska“), które będą posiadały status przystanków “na życzenie” dla kursów nocnych.

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowksiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli w Ratyniu.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Petrusewicza oraz pętli “Krzyki”, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

Etap prac potrwa około 4 tygodni.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.