Kolejny tramwaj zyskał swojego patrona. Został nim znany żużlowiec

Kolejny tramwaj zyskał swojego patrona. Został nim znany żużlowiec

W ostatni czwartek kolejny wrocławski tramwaj zyskał swojego patrona. Tym razem został, nim uznany żużlowiec. 

W czwartek 13 kwietnia w zajezdni tramwajowej Borek odbyło się uroczyste nadanie imienia jednemu z wrocławskich tramwajów. Tym razem patronem pojazdu został Konstanty Pociejkowicz. Podczas uroczystości zorganizowanej w zajezdni wspominano zmarłego w 2003 roku sportowca. Na uroczystości poza władzami miejskimi, przedstawicielami MPK oraz bliskimi byli również obecni kibice i zawodnicy klubu WTS Sparta, z którym Pociejkowicz był związany przez całą karierę. Tramwaj, którego patronem został sportowiec zyskał numer boczny 3317. Ma on być symbolem 17 sezonów Pociejkowicza w klubie i walki z nim o sportowe sukcesy. 

Konstanty Pociejkowicz to polski żużlowiec. Urodził się 12 stycznia 1932 roku, a zmarł 18 czerwca 2003 roku. W swojej karierze był siedmiokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski. W 1960 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski zajął pierwsze miejsce. Brał także trzykrotnie udział w europejskich finałach do Indywidualnych Mistrzostw Świata. 

Tramwaj nazwany imieniem Konstantego Pociejkowicza jest kolejnym tramwajem, który zyskał w ostatnim czasie swojego patrona. Pod koniec lutego informowaliśmy, że patronką jednego z wrocławskich tramwajów została dziennikarka Monika Jaworska. Pomysłodawcą honorowania w ten sposób zasłużonych dla miasta osób był zmarły na początku stycznia prezes MPK Krzysztof Balawejder.

 

Fot. MPK Wrocław

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.