Kolejny wrześniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

Kolejny wrześniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

Blisko 1100 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 69 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 22 osoby poszukiwane. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 31 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1081 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 31 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jedna z kierujących jechała samochodem osobowym, gdy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Została zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sobótce. Nieodpowiedzialna 40-letnia kierująca jechała osobową toyotą, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 40-latka ma aż trzy sądowe zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 22 poszukiwane osoby, a także 69 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.