Komunikacja Miejska na Wszystkich Świętych

Komunikacja Miejska na Wszystkich Świętych

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie „Wszystkich Świętych” wprowadzone zostaną poniższe zmiany w organizacji ruchu komunikacji zbiorowej, celem stworzenia optymalnych warunków dojazdu do wrocławskich nekropolii.

 

22–23 października 2021 r. (sobota – niedziela):

A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

K
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

118
W godzinach 9:00 – 18:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

146
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Specjalne linie tramwajowe:

E1
OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego
– Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców
Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale
– pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW
Linia kursuje w godz. 9:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe:

322
MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA) – Mińska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Strzegomska – Gubińska –
Chociebuska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Kołobrzeska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa –
Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska –
Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka –
most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka
– most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników
Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników
Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka –
Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka
– Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na
Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska
– Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rondo Rotmistrza Pileckiego
– Mińska – Rondo Chamcówny – Mińska – MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA))
Linia kursuje w godz. 9:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

334
BUFOROWA (RONDO) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska
– Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) –
Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – RACŁAWICKA

RACŁAWICKA – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja
Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka
(Cmentarz) – Buforowa – BUFOROWA (RONDO)
Linia kursuje w godz. 9:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.

Tabor:
Autobusy linii A, K, 107, 109, 121, 125, 129, 133, 142, 143, 322 i 334 będą obsługiwane przez autobusy
przegubowe , a autobusy linii 112, 113, 148, 149 będą obsługiwane przez autobusy typu solo.

24–28 października 2021 r. (poniedziałek – piątek):

A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

K
W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

121
W godzinach 9:00 – 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

319
W godzinach 9:00 – 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska
(Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.

29–30 października 2021 r. ( sobota – niedziela ):

A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

K
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

N
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą
realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

118
W godzinach 9:00 – 18:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

123 (tej linii nie obsługuje MPK)
W godzinach od 11:00 – 17:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.

146
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Specjalne linie tramwajowe:

E1
OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego
– Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców
Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale
– pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW
Linia kursuje w godz. 9:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

E2
KRZYKI – Powstańców Śląskich – Świdnicka – Piłsudskiego – pl. Legionów – Sądowa – Podwale – Świdnicka –
pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego –
pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza
Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Piłsudskiego – Świdnicka – Powstańców Śląskich – KRZYKI
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

E3
SĘPOLNO – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza –
Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich –
pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka –
most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – SĘPOLNO
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

E6
SĘPOLNO – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza –
Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza –
Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW

OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański –
Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki –
Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – SĘPOLNO
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

E8
GAJ – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański –
bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego –
pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat –
Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska
– Bardzka – Świeradowska – GAJ
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

E9
GRABISZYŃSKA (CMENTARZ) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego –
Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema
– Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich –
pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema –
Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego
– Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – GRABISZYŃSKA (CMENTARZ)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe:

301
PL. SOLIDARNOŚCI – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa –
Starogroblowa – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka –
most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności
Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – KROMERA

KROMERA – Toruńska – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka –
pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz
Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Starogroblowa
– Długa – Poznańska – Zachodnia – Rybacka – PL. SOLIDARNOŚCI
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

307
JERZMANOWO (CMENTARZ I) – Jerzmanowska – Żernicka – Chociebuska – Rogowska – Zemska – Rogowska –
Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – GRABISZYŃSKA (CMENTARZ II)

GRABISZYŃSKA (CMENTARZ II) – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka –
Jerzmanowska – JERZMANOWO (CMENTARZ I)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

322
MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA) – Mińska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Strzegomska – Gubińska –
Chociebuska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Kołobrzeska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa –
Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska –
Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka –
most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka
– most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników
Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników
Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka –
Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka
– Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na
Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska
– Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rondo Rotmistrza Pileckiego
– Mińska – Rondo Chamcówny – Mińska – MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA))
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

334
BUFOROWA (RONDO) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska
– Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) –
Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – RACŁAWICKA

RACŁAWICKA – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja
Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka
(Cmentarz) – Buforowa – BUFOROWA (RONDO)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

335
STADION WROCŁAW (KRÓLEWIECKA) – Rondo Bartoszewskiego – Pilczycka – Gwarecka – Dokerska – Kozanowska –
Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki –
Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka –
most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich
– ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników
Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka –
Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka
– Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska –
Gwarecka – Pilczycka – Rondo Bartoszewskiego – STADION WROCŁAW (KRÓLEWIECKA)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

336
RACŁAWICKA – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Klecińska –
Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny –
Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Łużycka – Bezpieczna – Obornicka – Bałtycka –
Kamieńskiego – KAMIEŃSKIEGO (PĘTLA)

KAMIEŃSKIEGO (PĘTLA) – Kamieńskiego – Bałtycka – Obornicka – Bezpieczna – Łużycka – Osobowicka –
Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na
Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego –
Aleja Piastów – RACŁAWICKA
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

350
PAWŁOWICE (WIDAWSKA) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora–Komorowskiego – Irkucka –
Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo
Lotników Polskich – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego –
Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora–Komorowskiego – Przedwiośnie –
Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – PAWŁOWICE (WIDAWSKA)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.

Zmiany lokalizacji przystanków:

– przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr
23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;

Tabor:
Autobusy linii A, K, 107, 109, 121, 125, 129, 133, 142, 143, 301, 307, 322, 334, 335, 336 będą
obsługiwane przez autobusy przegubowe , a autobusy linii 106, 112, 113, 128, 148, 149 i 350 będą
obsługiwane przez autobusy typu solo

31października 2021 r. (poniedziałek):

Komunikacja kursuje wg roboczych rozkładów jazdy.

A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

K
W godzinach 900 – 1700 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

121
W godzinach 9:00 – 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

319
W godzinach 9:00 – 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska
(Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Specjalne linie tramwajowe:

E1
OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego
– Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców
Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale
– pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW
Linia kursuje w godz. 9:00 – 14:00 z częstotliwością co 15minut, w godz. 14:00 – 18:00 z częstotliwością co
12minut.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.

1 listopada 2021 r. (wtorek):

Komunikacja kursuje wg sobotnich rozkładów jazdy.

A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

K
W godzinach 8:00 – 20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

N
W godzinach 8:00 – 20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą
realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

118
W godzinach 800 – 2000 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

Linia 123 (tej linii nie obsługuje MPK)
W godzinach 11:00 – 17:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.

146
W godzinach 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Specjalne linie tramwajowe:

E1
OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego
– Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców
Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale
– pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut..

E2
KRZYKI – Powstańców Śląskich – Świdnicka – Piłsudskiego – pl. Legionów – Sądowa – Podwale – Świdnicka –
pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego –
pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza
Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Piłsudskiego – Świdnicka – Powstańców Śląskich – KRZYKI
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut.

E3
SĘPOLNO – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza –
Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich –
pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka –
most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – SĘPOLNO
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut.

E5
OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego
– most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska –pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – KSIĘŻE MAŁE

KSIĘŻE MAŁE – Opolska – Krakowska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju –
Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka
– pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut.

E6
SĘPOLNO – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza –
Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza –
Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW

OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański –
Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki –
Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – SĘPOLNO
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut.

E7
KOZANÓW (DOKERSKA) – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza
Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – GRABISZYŃSKA (CMENTARZ)

GRABISZYŃSKA (CMENTARZ) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza
Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – GÓRNICZA
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut.

E8
GAJ – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański –
bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego –
pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat –
Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska
– Bardzka – Świeradowska – GAJ
Linia kursuje w godz. 8:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 minut.

E9
GRABISZYŃSKA (CMENTARZ) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego –
Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema
– Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich –
pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema –
Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego
– Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – GRABISZYŃSKA (CMENTARZ)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 10 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 20minut.

E18
TARNOGAJ – Tarnogajska – Armii Krajowej – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja –
Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie
– pl. Bema – Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców
Wielkopolskich– pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców
Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema –
mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – bł. Czesława –
pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Armii Krajowej
– Tarnogajska – TARNOGAJ
Linia kursuje w godz. 8:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe:

301
PL. SOLIDARNOŚCI – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa –
Starogroblowa – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka –
most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności
Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – KROMERA

KROMERA – Toruńska – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka –
pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz
Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Starogroblowa
– Długa – Poznańska – Zachodnia – Rybacka – PL. SOLIDARNOŚCI
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 30 minut.

307
JERZMANOWO (CMENTARZ I) – Jerzmanowska – Żernicka – Chociebuska – Rogowska – Zemska – Rogowska –
Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – GRABISZYŃSKA (CMENTARZ II)

GRABISZYŃSKA (CMENTARZ II) – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka –
Jerzmanowska – JERZMANOWO (CMENTARZ I)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 30 minut.

322
MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA) – Mińska – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Strzegomska – Gubińska –
Chociebuska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Kołobrzeska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa –
Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska –
Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka –
most Osobowicki – Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka
– most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników
Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników
Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka –
Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka
– Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na
Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska
– Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rondo Rotmistrza Pileckiego
– Mińska – Rondo Chamcówny – Mińska – MUCHOBÓR WIELKI (ROŚLINNA))
Linia kursuje w godz. 8:00 – 15:00 z częstotliwością co 10 minut, w godz. 15:00 – 18:00 co 15 minut, a w godz.
18:00 – 20:00 co 30 minut.

334
BUFOROWA (RONDO) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska
– Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) –
Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – RACŁAWICKA
RACŁAWICKA – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja
Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka
(Cmentarz) – Buforowa – BUFOROWA (RONDO)
Linia kursuje w godz. 800 – 1800 z częstotliwością co 15 minut, a w godz. 1800 – 2000 co 30 minut.

335
STADION WROCŁAW (KRÓLEWIECKA) – Rondo Bartoszewskiego – Pilczycka – Gwarecka – Dokerska – Kozanowska –
Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki –
Reymonta – Łowiecka – Kurkowa – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka –
most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich
– ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników
Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka –
Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Kurkowa – Łowiecka – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka
– Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska –
Gwarecka – Pilczycka – Rondo Bartoszewskiego – STADION WROCŁAW (KRÓLEWIECKA)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 15:00 z częstotliwością co 10 minut, w godz. 15:00 – 18:00 co 15 minut, a w godz.
18:00 – 20:00 co 30 minut.

336
RACŁAWICKA – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Klecińska –
Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny –
Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Łużycka – Bezpieczna – Obornicka – Bałtycka –
Kamieńskiego – KAMIEŃSKIEGO (PĘTLA)

KAMIEŃSKIEGO (PĘTLA) – Kamieńskiego – Bałtycka – Obornicka – Bezpieczna – Łużycka – Osobowicka –
Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na
Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego –
Aleja Piastów – RACŁAWICKA
Linia kursuje w godz. 8:00 – 15:00 z częstotliwością co 10 minut, w godz. 15:00 – 18:00 co 15 minut, a w godz.
18:00 – 20:00 co 30 minut.

350
PAWŁOWICE (WIDAWSKA) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora–Komorowskiego – Irkucka –
Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo
Lotników Polskich – Kiełczowska – KIEŁCZOWSKA CMENTARZ

KIEŁCZOWSKA CMENTARZ – Kiełczowska – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego –
Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora–Komorowskiego – Przedwiośnie –
Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – PAWŁOWICE (WIDAWSKA)
Linia kursuje w godz. 8:00 – 18:00 z częstotliwością co 15 minut, a w godz. 18:00 – 20:00 co 30 minut.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Morwowej:

W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100, 136 i 143 od
przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj–pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską,
Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej z pominięciem przystanku „Złotostocka”. W kierunku przeciwnym
trasa dla linii 100, 136 i 143 pozostaje bez zmian.

Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.

Zmiany lokalizacji przystanków:
– przystanek tramwajowy nr 10605 „Kleczkowska” w kierunku Osobowic zostanie przeniesiony za skrzyżowanie
z ul. Kleczkowską na przystanek autobusowy nr 10705;

– przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr
23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;

– autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą
zatrzymywały się tylko na przystanku tymczasowym przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy
moście Osobowickim.

– Autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich
przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;

– na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku
„Grabiszyńska (Cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy
Cmentarza Grabiszyńskiego.

Tabor:
Autobusy linii A, K, 107, 109, 121, 125, 129, 133, 142, 143, 301, 307, 322, 334, 335, 336 będą
obsługiwane przez autobusy przegubowe , a autobusy linii 106, 112, 113, 128, 148, 149 i 350 będą
obsługiwane przez autobusy typu solo

2 listopada 2021 r. (środa):

Komunikacja kursuje wg roboczych rozkładów jazdy.

A
Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

K
W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez
przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo), przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

121
W godzinach 9:00 – 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

319
W godzinach 9:00 – 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska
(Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Specjalne linie tramwajowe:

E1
OPORÓW – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego
– Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców
Wielkopolskich – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – OSOBOWICE

OSOBOWICE – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich –
Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale
– pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – OPORÓW
Linia kursuje w godz. 9:00 – 14:00 z częstotliwością co 15minut, w godz. 14:00 – 18:00 z częstotliwością co
12minut.

Zmiana statusu przystanku:
Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych
posiada status przystanku stałego.

Bilety:
Na wszystkich liniach specjalnych obowiązują następujące bilety:

BILETY JEDNORAZOWE
 4,60 zł – normalny, 2,30 zł – ulgowy

BILETY CZASOWE
 15–minutowy: 3,20 zł – normalny, 1,60 zł – ulgowy
 30–minutowy: 4,00 zł – normalny, 2,00 zł – ulgowy
 60–minutowy: 5,20 zł – normalny, 2,60 zł – ulgowy
 90–minutowy: 7,00 zł – normalny, 3,50 zł – ulgowy
 24–godzinny: 15,00 zł – normalny, 7,50 zł – ulgowy
 48–godzinny: 26,00 zł – normalny, 13,00 zł – ulgowy
 72–godzinny: 32,00 zł – normalny, 16,00 zł – ulgowy
 168–godzinny:54,00 zł– normalny, 27,00 zł – ulgowy

BILETY OKRESOWE
 imienne
 na okaziciela
 aglomeracyjne
 semestralne.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.