Koniec z akcją zbierania plastikowych nakrętek. To efekt nowych przepisów

Koniec z akcją zbierania plastikowych nakrętek. To efekt nowych przepisów

Tylko do połowy 2024 roku możliwe jest zbieranie i sprzedaż plastikowych nakrętek. Na skutek zmian w prawie swoją akcję „Nakrętki dla Hospicjum” kończy Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 

Jak poinformowała w swoich mediach społecznościowych Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, po 13 latach kończy się akcja „Nakrętki dla Hospicjum”. Powodem tej decyzji są zmieniające się przepisy dotyczące zbierania i sprzedaży plastikowych nakrętek. Jak poinformowała organizacja, nakrętki będą przez nią zbierane tylko do końca marca. 

Prosimy o dostarczanie ich bezpośrednio do siedziby naszej Fundacji przy ul. Sołtysowickiej 58. PSZOK na ul. Janowskiej 51 nie przyjmuje nakrętek – czytamy w opublikowanym na Facebooku komunikacie. 

Na razie nie wiadomo czy w miejsce trwającej ostatnie lata bardzo popularnej akcji pojawi się inna. Inicjatywa przez lata cieszyła się wielką popularnością. Do udziału w niej angażowały się szkoły, instytucje publiczne oraz prywatne przedsiębiorstwa. Charakterystyczne pojemniki na nakrętki można było spotkać w wielu miejscach we Wrocławiu.  

 

 

 

Fot. Pixabay

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.