KRADZIEŻ PRĄDU TO RÓWNIEŻ KRADZIEŻ. ZA TO PRZESTĘPSTWO MOŻE GROZIĆ KARA NAWET 5 LAT WIĘZIENIA

KRADZIEŻ PRĄDU TO RÓWNIEŻ KRADZIEŻ. ZA TO PRZESTĘPSTWO MOŻE GROZIĆ KARA NAWET 5 LAT WIĘZIENIA

Funkcjonariusze pionu prewencji z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle ujawnili w mieszkaniu mieszkańca stolicy Dolnego Śląska nielegalny pobór energii elektrycznej. Przy współpracy z pracownikami zakładów energetycznych, nielegalna instalacja została zdemontowana, a sprawca przestępstwa zostanie z pewnością adekwatnie ukarany. Zgodnie z prawem, kto dopuści się kradzieży, musi liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia, nawet na okres 5 lat.

Niestety w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, kiedy dochodzi do tworzenia na własną rękę nielegalnej instalacji elektrycznej omijającej liczniki prądu. Takie działanie może być bardzo niebezpieczne z uwagi na zagrożenie pożarowe oraz porażenie prądem przypadkowych osób. Za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Przekonać się o tym może w krótce mieszkaniec Zakrzowa, u którego policjanci z komisariatu przy ul. Kiełczowskiej ujawnili pobór energii elektrycznej z pominięciem licznika.

Również w tym przypadku mundurowi współpracowali z pracownikami zakładu energetycznego, którzy kontrolują przyłącza i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości natychmiast je likwidują.

O konsekwencjach prawnych w stosunku do zatrzymanego 39-latka zdecyduje sąd.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.