Kryzys adopcji psów we Wrocławiu. Jest odpowiedź na ten problem

Kryzys adopcji psów we Wrocławiu. Jest odpowiedź na ten problem

Schronisko TOZ i Konsulat Estonii we Wrocławiu mają pomysł na walkę z kryzysem adopcyjnym psów.

W pierwszą niedzielę miesiąca lub kwartału będzie można spotkać w parku zwierzęta ze schroniska razem z wolontariuszami. Inicjatywa ma na celu zachęcić mieszkańców Wrocławia do adopcji zwierząt. Psy i ich historie będzie można poznać w parku, a nie w schronisku co jak przekonują pomysłodawcy akcji ma być wyjściem naprzeciw osób, które obawiają się wizyty w schronisku.

Zwierzęta, które będzie można spotkać maja być wcześniej przygotowane do tego wyjścia. Jak wyjaśnił „Wyborczej” konsul Estonii, który jest inicjatorem akcji zwierzęta będą wyczesane, wyposażone w szelki, obroże oraz chusty. Psom będą również towarzyszyć wolontariusz znaczący historie danego zwierzęcia i posiadający wszystkie niezbędne informacje o nim.

Pierwsze tego typu spotkanie zaplanowano na niedzielę 5 marca. Pomysłodawcy inicjatywy wykorzystali doświadczenia z Estonii. Zwierzęta i wolontariusze mają pojawić się w parkach chętnie odwiedzanych przez wrocławian.

 

 

 

Fot. Pixabay

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.