Mając blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie doprowadził do zdarzenia drogowego na autostradzie A4

Mając blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie doprowadził do zdarzenia drogowego na autostradzie A4

Skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci z wrocławskiej drogówki. Mężczyzna, mając blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie, jechał autostradą A4, gdzie spowodował zdarzenie drogowe najeżdżając na tył poprzedzającego pojazdu. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Mężczyźnie grozić może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę osobowego Audi, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Krążący w jego organizmie alkohol znacząco wpłynął na możliwość bezpiecznego prowadzenia samochodu. Mężczyzna na 153 kilometrze autostrady A4 nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najeżdżając na jego tył. Przybyli na miejsce policjanci od sprawcy zdarzenia wyczuli woń alkoholu, dlatego też poddali go badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 49-latek ma blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście wskutek niebezpiecznej jazdy 49-latka nikt nie ucierpiał. Nieodpowiedzialny kierujący w towarzystwie mundurowych trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że kara to jedno, a niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą jazda na tzw. podwójnym gazie to drugie. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie, czy nawet życie.

sierż. szt. Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.