Marek Krajewski został Honorowym Obywatelem Wrocławia

Marek Krajewski został Honorowym Obywatelem Wrocławia

Pisarza Marek Krajewski został Honorowym Obywatelem Wrocławia. Radni zdecydowali o tym podczas czwartkowego głosowania. 

W czwartek 20 kwietnia radni Rady Miejskiej Wrocławia podczas sesji przegłosowali decyzję o przyznaniu pisarzowi Markowi Krajewskiemu honorowego obywatelstwa. Decyzja została przyjęta jednogłośnie. Radni docenili wkład Krajewskiego w promocję Wrocławia za pomocą literatury. Wyróżnienie zostanie wręczone w dniu Święta Wrocławia, które przypada 24 czerwca. 

Marek Krajewski to pisarza i autor kryminałów. Urodził się w 1966 roku we Wrocławiu. Jest twórcą popularnej serii książek o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji, które ukazują się od 1999 roku. Krajewski jest również laureatem wielu prestiżowych nagród. Są to między innymi: Paszport „Polityki”, Nagroda Księgarzy „Witryna” oraz Nagroda Wielkiego Kalibru. W 2015 pisarz został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2019 otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. 

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.