Miasto uruchomiło stronę, na której mieszkańcy mogą sprawdzić, na co wydawane są pieniądze z ich podatków

Miasto uruchomiło stronę, na której mieszkańcy mogą sprawdzić, na co wydawane są pieniądze z ich podatków

Wrocław uruchomił stronę internetową, na której mieszkańcy mogą sprawdzić, na co wydawane są pieniądze z płaconych przez nich podatków. 

Na przygotowanej przez magistrat stronie Budżet Wrocławia 2023 osoby płacące w mieście podatki mogą sprawdzić, na co wydawane są ich pieniądze. Na stronie internetowej znajduje się kalkulator. Po wpisaniu w niego wysokości zarobków brutto pokazuje on, na co przeznaczane są konkretne kwoty. Na stronie znajdują się również wszystkie najważniejsze informacje o tegorocznym budżecie miasta. 

Budżet Wrocławia na 2023 roku zakłada dochody na poziomie 5,6 mld zł oraz wydatki na poziomie 6,4 mld zł. W tym roku miasto planuje wydać najwięcej pieniędzy na wrocławską oświatę, opiekę oraz transport i łączność. Na stronie znajdują się również zakładki, w których wszyscy zainteresowani znajdą informacje o wydatkach, dochodach, inwestycjach zaplanowanych na 2023 rok oraz Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Na stronie znajduje się także cennik, który informuje między innymi o tym, ile kosztuje miesięczne utrzymanie jednego dziecka lub ucznia w publicznych placówkach, przejazd tramwajem lub autobusem, koszt budowy placu zabaw czy siłowni plenerowej. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.