Mieszkańców Trzonolinowca czeka przeprowadzka?

Mieszkańców Trzonolinowca czeka przeprowadzka?

W czwartek 1 lutego miasto oraz naukowcy z Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali wyniki ekspertyzy tego wyjątkowego wrocławskiego budynku. Wszystko wskazuje na to, że obiekt czeka remont.

Podczas spotkania z mieszkańcami zespół badający stan techniczny Trzonolinowca przedstawił wyniki swoich analiz. Z raportu wynika, że budynek wymaga remontu. Aktualnie nie stanowi zagrożenia, ale nie może być długotrwale zamieszkiwany. 

Jak twierdzą naukowcy Trzonolinowiec w obecnym stanie technicznym może być użytkowany do końca lipca, później obiekt będzie musiał być poddany remontowi. Jak poinformowano podczas spotkania istnieje również jeszcze jeden wariant, zakładający, że budynek może być użytkowany maksymalnie przez rok – wymaga on, jednak dodatkowego potwierdzenia. 

Zespół pod kierownictwem prof. dra hab. inż. Krzysztofa Schabowicza z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr przygotował szczegółową ekspertyzę, w której znajduje się między innymi opinia dotycząca tego jak długo obiekt może być jeszcze dopuszczony do użytku. W dokumencie zawarto również propozycje dotyczące remontu budynku oraz wzmocnienia jego konstrukcji. 

Naukowcy stwierdzili w raporcie, że przeprowadzenie niezbędnych działań będzie wymagało wykwaterowania lokatorów. Budynek formalnie ma status obiektu prywatnego, jednak miasto ma w nim 11 z 44 mieszkań. Szacuje się, że aktualnie w Trzonolinowcu mieszka około 80 osób. Ostateczna decyzja dotycząca dalszych losów budynku nie jest jeszcze znana. Podczas czwartkowego spotkania jego uczestnicy zostali zapoznani z zakresem pomocy, jaką może in zaoferować miasto.

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.