Mieszkańcy Ołtaszyna protestują przeciwko budowie nowego osiedla. Powodem paraliż komunikacyjny

Mieszkańcy Ołtaszyna protestują przeciwko budowie nowego osiedla. Powodem paraliż komunikacyjny

Jak informuje Radio Wrocław, blisko tysiąc osób podpisało się pod petycją dotyczącą wstrzymania nowej inwestycji na wrocławskim Ołtaszynie. Deweloper planuje wybudować tam 600 mieszkań. 

Brak mieszkań jest problemem, z którym zmagają się wszystkie większe miasta w kraju. Wkrótce na Ołtaszynie ma powstać blisko 600 nowych mieszkań. Jednak, jak informują dziennikarze z Radia Wrocław, mieszkańcy dzielnicy są przeciwni tej inwestycji. Powodem jest brak dobrej komunikacji i ogromne korki. 

Na ulicy Orawskiej ma powstać wkrótce osiedle na 600 mieszkań. Pozornie nowa inwestycja zdaje się być dobrym ruchem. Problemem jest jednak fakt, że jedyną drogą wyjazdową z zaplanowanego kompleksu będzie droga biegnąca ulicą Łubinową. Jak informują mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją dotyczącą wstrzymania inwestycji to właśnie droga jest największym problemem. Na ulicy już teraz tworzą się ogromne korki. Nowe osiedle, na którym przewidziano blisko 600 miejsc parkingowych może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego. 

Urząd Miasta, który wydał pozwolenie na budowę tłumaczy, że deweloper został zobowiązany do rozbudowy ulicy Łubinowej oraz do budowy ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowo zdaniem urzędników sytuację komunikacyjną w tej części miasta ma poprawić ukończenie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Podobnego zdania jest także deweloper, który cytowany przez Radio Wrocław poinformował o planach dotyczących remontu ulic: Łubinowej i Orawskiej oraz budowie ciągu pieszo-rowerowego.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.