Mieszkańcy Sołtysowic nie chcą nowych wieżowców

Mieszkańcy Sołtysowic nie chcą nowych wieżowców

Mieszkańcy wrocławskich Sołtysowic nie chcą budowy nowych wieżowców w rejonie alei Poprzecznej. Domagają się od miasta poprawy sytuacji komunikacyjnej. 

Rada Osiedla Sołtysowice zaprotestowała przeciwko budowie nowego osiedla przy alei Poprzecznej. Wkrótce może w tym miejscu powstać 9 wieżowców z ponad 1800 mieszkaniami. Za inwestycje na Sołtysowicach ma odpowiadać firma Lokum Deweloper, która już zwróciła się do miasta z wnioskiem o decyzję środowiskową dotyczącą tego projektu.

Głównym powodem, który budzi sprzeciw mieszkańców Sołtysowic jest trudna sytuacja komunikacyjna tego regionu miasta. Mieszkańcy w apelu zwrócili uwagę, że przed powstaniem nowych mieszkań niezbędne jest wybudowanie wiaduktu nad torami kolejowymi, a także gruntowna przebudowa ulicy Sołtysowickiej i alei Poprzecznej. Dodatkowo mieszkańcy domagają się także budowy nowego przedszkola i szkoły oraz wydzielenia miejsca dla placówki medycznej. 

 

 

Fot. Pixabay

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.