Młody kierowca dostał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych

Młody kierowca dostał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych

Kto łamie przepisy musi się spodziewać kary. A te według nowego taryfikatora jest znacznie surowsze niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Policjanci wrocławskiej drogówki zostali wczoraj wezwani do zdarzenia, które tylko z powozu wyglądało bardzo poważnie i można by było go uniknąć, gdyby tylko młody kierowca stosował się do podstawowych przepisów oraz zasad ruchu drogowego.

Do z pozoru niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na łączniku między ul. Strzegomską, a estakadą Gądowianka. Można byłoby go uniknąć, gdyby młody kierowca bmw stosował się do podstawowych przepisów oraz zasad ruchu drogowego. Przyczyną stworzenia realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym była w tym przypadku nadmierna prędkość. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a uszkodzone zostały jedynie pojazdy biorące udział w zdarzeniu.

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. art. 19 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.